Ferdi Kaza Sigortası

Bazen herşey üst üste gelir. Engel olamayız. Sonra da geriye dönüp düşünmeye başlarız... Tüh keşke öbür yoldan geçseydim, keşke sigortamı yaptırsaydım gibi gereksiz düşüncelere kapılıp kendi kendimizin daha da canını sıkarız.. Sürekli endişe duyarak başımıza bir şey gelecek diye korkarız. Hatta bugün çok güldük başımıza birşey gelecek gibi çocukluğumuzdaki söylentilere inanıp doyasıya gülemeyiz ve sonunda başımıza gerçekten bir şey gelir.. Çünkü çağırırız olayları...Bu olaylar ferdi kaza sigortası kapsamındadır.

Beklenmedik bir şekilde başınıza gelebilecek olaylar ferdi kaza sigortası kapsamındadır. Trafik kazaları başta olmak üzere, evde veya dışarıda başımıza gelen kazalar, yanıklar, ani ve beklenmedik olaylar sonucu ortaya çıkan gaz zehirlenmeleri, böcek ve yılan sokmaları ferdi kaza sigortası kapsamına girer. Ölüm durumunda yakınlarına , sürekli sakatlık hallerinde ve tedavi gerektiren durumlarda ise sigortalıya tazminat ödenir..


Güneş çarpması, donma, hastalıklar, savaş ve halk hareketlerine katılmak, cinayet suçu işlemek, sarhoşluk halleri gibi olaylar kaza sigortaları kapsamına girmez...

Sigortanızı yaptırmak için ekranın solundaki teklif formunu doldurup 'gönder' tuşuna basınız . Çalışanlarımız en kısa sürede size dönecektir..

Ferdi kaza sigortası yaptırırken kaza sonucu ölüm tazminatı, sürekli sakatlık tazminatı, tedavi masrafları tazminatı, gündelik masrafları tazminatı alabilirsiniz.
Beklenmedik bir şekilde başımıza gelecek herhangi bir olay örneğin başımıza saksı düşmesi , merdivenden yuvarlanma, yolda yürürken araba, motorsiklet yada bisiklet çarpması, trafik kazası ferdi kaza sigortası kapsamındadır.
Her türlü trafik kazaları, evde veya dışarıda başımıza gelen olaylar, yanıklar, aniden olan beklenmedik olaylar, gaz zehirlenmeleri, böcek sokmaları ferdi kaza sigortası kapsamına girer ve yaralanan kişiye yada ölen kişinin yakınlarına tazminat hakkı alma hakkı sağlar. Ölüm durumunda ya da sürekli sakatlık durumunda birinci dereceden yakınlarına tedavi
gerektiren durumlarda ise sigortalı kişiye ; sigorta şirketi başlangıçta prim ödemesi karşılığı belirlenen tazminat tutarı kadar ödeme yapar.
Ferdi kaza sigortasında yaş sınırı minimum 18' dir ve 18 yaşından büyük, 65 yaşından küçük olan kişiler ferdi kaza sigortası yaptırabilir .

Yanıklardan meydana gelen zararlar adale ve sinirlerin incinmesi, burkulması ve kopmasından ortaya çıkan hastane masrafları haşere, böcek ve yılan sokmalarının neticesinde vücuda gelen zararlar, ısırılma sonucunda meydana gelen kuduz vs gibi haller kaza sayılır ve sigortalıya sigorta şirketi tazminat ödemesi yapar. Antalya ' da en çok meydana gelen olaylar; trafik kazaları, motorsiklet kazaları, düşüp yaralanmalar, kaza sonucu suda boğulmalar, yangın yanıkları vb. dir ve ferdi kaza sigortanız varsa bu masrafları sigorta şirketinizden talep edebilirsiniz.

KAZA SAYILMAYAN DURUMLAR
-Ferdi kaza sigortası ruh salığı bozuk olan kişilerin intihar etmesini teminat altına almaz ve sigortalı akrabalarına tazminat ödemez.
-Uyuşturucu madde kullanma sonucu ölüm yada yaralanma, ilaç ve zararlı madde alma sonucu ortaya çıkan zararları teminat altına almaz.
-Futbol, tenis, judo, kayak, basketbol gibi spor müsabakalarında oluşan kazalar ek sözleşmeyle teminat kapsamına alınırsa sigorta şirketi tarafından kabul edilirse bu yaralanmalar sonucu ortaya çıkan ferdi kaza zararlarını sigorta şirketi öder.
-Suda boğulmalar, sigortanın şümulüne giren bir kaza neticesinde meydana gelmediği takdirde sigortadan hariçtir, kaza sayılmaz ve sigortalıya yada yakınlarına herhangi bir ödeme yapılmaz.
VEFAT TEMİNATI:
Poliçe yapıldıktan bir dakika sonra dahi olabilir ; poliçe süresi içindeki olayın 2 yıl içinde sebebiyet vermesi koşuluyla ölüme yada sakat kalmaya sebep olması durumunda sigorta bedeli poliçede gösterilen menfaatterlere yoksa kanuni hak sahiplerine ödenir.