Sera Sigortası

Seracılık sayesinde artık istediğimiz sebzeyi, meyveyi yazı kışı beklemeden istediğimizde mevsimde yiyebiliyoruz. Neden bu kadar mükemmel bir imkanı riske atalım. Kaliteli ürün almak için, gübre ve tarım ilacı kullanan ve seracılık ile geçimini sağlayan çiftçilerimize Allianz güvencesiyle Sera Sigortasını öneriyoruz.Sera sigortası teminatını içinde; Dolu, yangın, hortum, fırtına, heyelan gibi karşımıza çıkabilecek tüm zararlar bulunmaktadır. Ancak hortum ve fırtına risklerinin poliçe kapsamına girebilmesi için, risk incelemesi yapılması ve seranın istenilen vasıflara uygun şartlarda olması gerekmektedir.

Sera Sigortalarında da primin yarısı devlet desteklidir. Ödenecek primin % 25'i sigortalıdan peşin alınır. Geri kalan kısmı 5 taksitle ödenir. Başınıza gelebilecek zarar anında ise; 24 saat içinde acentenizle irtibata geçmelisiniz.

Sigorta kapsamında kalan durumlar;

1) Don ve soğuk hava

2) Bir zarar anında 24 saat içinde gerekli önlemlerin alınması gerekir. Önlem alınmazsa ve 24 saatten sonra başınıza gelebilecek zararlar teminat dışıdır.

3) Hatalı plan veya planın hatalı uygulanması

4) Sera yapımında hatalı malzeme kullanılması

5) Hastalık nedeniyle ürün veriminizde ve kalitesinde meydana gelen eksilmeler.

En iyi kaliteli ürünü alabilmek için; gece gündüz çalıştığınız, gözünüz gibi baktığınız seralarınızı riske atmayın. Gelin Allianz Cansever Sigorta olarak ürününüzü güvence altına alalım.

Allianz farkıyla zor günlerinizi birlikte atlatalım.......