Atv Jeep Safari Sigortası

TURİZM AKTİVİTE SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

ARAÇ JEEP SAFARİ AKTİVİTE ÖZEL ŞARTLARI

A)Aktiviteyi düzenleyecek olan firmaya ait sigorta poliçesinde ,model, tip, koltuk kapasiteleri ve plakaları belirtilen araçlar ile yapılacaktır.Güvenlik amaçlı olarak jeeplerde olasılığına karşı korunma sağlıyacak, metal çatı koruması bulunması gerekir.Sigortalı firma yapılacak olan aktivite sırasında aktivistlerin eminyet kemerlerinin bağlı olup olmadığını kontrol etmek zorundadır.

B)Aktivite katılım yaşı 7 ile 65 yaş arasında olması gerekmektedir.

C)Aktivite jeep lerini kullanacak şahısların bu araçları kullanmak için gerekli belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

D)Yapılacak tur aktivitelerin öncü ve artçı olmak suretiyle rehberler eşliğinde yapılması gerekir.

E)Safari aktivitesine katılacak olan jeeplerin ilk araçta bulunan rehberin vereceği komut direktiflere uymak zorundadırlar.Aktivite sırasında a raçların birbirlerini vede araçların hızı azami60 kmyi geçmemesi gerekmektedir.

F)Sigorta poliçesinde belirtilen teminatlar sadece 1980 ve üzeri jeep ler için geçerli olup ,safari yapılacak araçların yerel ve kanuni otoritelerin belirlemiş olduğu minimum hükümleri karşılamak zorunluluğu vardır.Safari katılacak düşük modelli araçların bakım onarımları yapılıp bu gerekleri karşılar durumuna getirmek durumundadır.

G)Safari aktivitesi yapılacak olan parkurun riziko kapsamı alanı içerisinde bulunan toprak köy yollarından ve tehlikeli yarlar ve uçurumlar bulunmayan bir arazi olması gerekmektedir.

H)Aktiviteyi düzenleyecek olan sigortalı tura katılacakların listesini her tur için düzenli olarak tutmak ve ilgili tarihlerde sigortacının tetkikine sunma mecburiyeti içerisinde olacaktır.

I)Aktiviteyi düzenleyecek olan sigortalı oluşabilecek hasar durumunda katılımcıların tur listesindeki ismini ve ilgili ödemesini gösteren resmi belgeyi ibraz etme zorunluluğu içerisinde olacaktır.Resmi belgesi gösterilmeyen kişiler itibariyle sigortacının sorumluluğunun bulunmayacağı taraflar arasında kayıt edilip not düşülmüştür.

İ)Aktivite sırasında oluşabilecek gıda zehirlenmeleri sigorta teminatı dışında olacaktır.

J)Gerek bu sözleşme ortalama sezonluk tahmini katılımcı sayısı poliçede belirtilen tahmini kişi üzerinden düzenlenmiş olup ,başlangıç asgari depo sigorta ücreti tahakkuk ettirilmiş olup, sezon sonunda sigortalının vereceği bilgiler doğrultusunda gerekli olan prim ayarlamaları yapılacaktır.Ancak sigorta ücreti asgari ve depo primi olup ,iadesi mümkün olmayacaktır.

K)Aktivite sırasında temin edilecek olan araçlarla tura çıkacak olan katılımcıların güvenliği detaylı olarak poliçeye not edilecek olup ,tur aktivitesinin gerekli güvenlik önlemleri alınıp ,yeterli teçhizatla yapılaması gerekmektedir.Aktivite sırsında kullanılacak olan teçhizatın yeterli ve de bakımlı olmaması nedeniyle çıkabilecek zararlar teminat dışı olacaktır.

Ankara, İzmir, Denizli, Antalya kasko ve sigorta hizmetleri için bizi arayınız. 0532 7441146